Новини » Світ Читать эту новость на русском

Обсерваторія NASA опублікувала фотографію пурпурового залишку наднової

Chandra Observatory

Зоряні залишки утворилися після вибуху масивної зірки, на відстані 16 тисяч світлових років від Землі

Космічна рентгенівська обсерваторія "Чандра" Національного агентства з аеронавтики і дослідження космічного простору сфотографувала залишок наднової. ЇЇ діаметр становить близько 230 світлових років. Про це прес-служба обсерваторії повідомила на своїй сторінці у Twitter.

"Це багатохвильове зображення залишку наднової MSH 11-62 з діаметром у приблизно 230 світлових років", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Кабінет міністрів України затвердив проект космічної програми до 2025 року

У прес-центрі обсерваторії зазначають, що зоряні залишки утворилися після вибуху масивної зірки, на відстані 16 тисяч світлових років від Землі.

Варто зазначити, що наднова - це зірка, яка раптовово збільшує свій світловий потік в мільярди разів, а інколи й навіть більше. Під час спалаху наднова випромінює стільки ж світла, скільки випромінюють мільярди зірок разом. Вибухи наднової можна спостерігати не лише протягом декількох тяжнів, але інколи й місяців.

Нагадаємо, 1 жовтня, найменша планета в нашій сонячній системі, Меркурій, була сфотографована європейсько-японським космічним зондом BepiСolombo, який здійснював найближчий проліт повз сфери планети під час своєї семирічної місії.