Новини » Світ Читать эту новость на русском

Новий президент Естонії Алар Каріс склав присягу і вступив на посаду

фото з відкритих джерел

Алар Каріс висунутий на посаду Партією реформ і Центристською партією

Колишній директор Естонського національного музею, безпартійний Алар Каріс, обраний 31 серпня президентом Естонії, склав присягу в парламенті та вступив на посаду. Про це повідомляє національне телерадіомовлення ERR, передає "Укрінформ".

"Як президент, я в першу чергу хочу бути урівноваженим і, в разі потреби, посередником. Як людина зі сфери науки, я все ще налаштовую свої думки і почуття на мелодію, засновану на знаннях. Це не лише мій вибір, а й мій обов'язок", - сказав Каріс, виступаючи в Рійгікогу (парламенті) на церемонії інавгурації.

Також уточнюється, що Алар Каріс із дружиною прибув до канцелярії президента о 14:15, де його зустріла попередня президентка Керсті Кальюлайд із чоловіком. Пізніше, о 15:00, розпочалося засідання парламенту, на якому Кальюлайд виступила з промовою. Після цього Каріс проголосив присягу і виступив зі своєю першою промовою на посаді президента.

Зазначимо, 63-річний Алар Каріс був обраний президентом країни в естонському парламенті в другому турі 31 серпня.

Каріс, висунутий на посаду Партією реформ і Центристською партією, за освітою біолог. Раніше він був державним контролером, ректором Університету природничих наук і Тартуського університету, а з жовтня 2017 року очолював Національний музей Естонії.

Новини за темою: Естонія посилює контроль на кордоні через можливий міграційний тиск з боку Білорусі

Нагадаємо, Україна та Естонія поглиблюють співробітництво у сфері кібербезпеки.