Новини » Світ Читать эту новость на русском

Новий канцлер Австрії Александер Шалленберг склав присягу

фото з відкритих джерел

52-річний дипломат та екс-міністр закордонних справ Шалленберг був "шокований" своїм призначенням на пост

11 жовтня у президентській канцелярії в палаці Хофбург у Відні колишній міністр закордонних справ Александер Шалленберг склав присягу та офіційно був призначений канцлером Австрії. Про це повідомляє "Суспільне".

Журналісти австрійського Der Standard підкреслюють, що 52-річний дипломат та екс-міністр закордонних справ Шалленберг був "шокований" своїм призначенням на пост.

"Шалленберг був шокований, коли Курц попросив його змінити його в канцелярії. У нього не було багато часу, щоб обміркувати це, і він все ж сказав "так", – пише видання.

Повідомляється, що дипломат є наступником лінії Курца у багатьох питаннях внутрішньої та зовнішньої політики. До прикладу, вони мають спільні погляди на міграційну політику.

"Його позиція у питаннях про біженців ідентична точці зору Курца: Австрія вже надала достатньо гуманітарної допомоги, звинувачення в нелюдському ставленні несправедливі, і, перш за все, "2015 рік" (масована хвиля біженців у Європу з Ближнього Сходу після загострення ситуації у Сирії, – ред.) не повинен повторюватися", – пише видання.

Der Standard загалом описує Шалленберга, як людину, яка "багато в чому зобов'язана своєю кар'єрою" Курцу: "У внутрішній політиці дипломат поки мало з'являвся. Можна припустити, що тут він дуже уважно буде прислухатися до порад Курца".

Зі свого боку Курц залишиться головою Австрійської народної партії та головою фракції політсили у парламенті країни.

Новини за темою: Канцлер Австрії запропонував Путіну провести зустріч з Байденом у Відні

Нагадаємо, канцлер Австрії Себастьян Курц оголосив про свій відхід у відставку через розслідування стосовно нього. Нещодавно правоохоронці провели обшуки в офісі Курца й штаб-квартирі його партії у Відні. Обшуки були пов'язані з нібито фінансуванням соцопитувань на користь майбутнього канцлера Курца. За версією слідства, Мінфін Австрії для цього використовував бюджетні кошти.