Новини » Світ Читать эту новость на русском

Нову Зеландію вимагають перейменувати: Як пропонують назвати

Фото з відкритих джерел

Країну хочуть перейменувати на "Аотеароа"

Корінні жителі Нової Зеландії вимагають перейменувати країну на "Аотеароа", як вони називають його самі. Про це повідомляє RNZ.

Співкерівники партії Маорі Равірі Вайтіті і Деббі Нгарева-Пакер сьогодні запустили петицію, мета якої - змінити назву країни на Аотеароа і використовувати назви корінного населення те-рео для всіх міст, селищ і місцевостей до 2026 року.

"Давно пора повернути те-рео його законне місце в якості першої та офіційної мови цієї країни. Ми - полінезійська країна, ми - Аотеароа", - сказав Вайтіті.

Нгарева-Пакер сказала, що зміна назв уантуа і нав'язування колоніальної програми в системі освіти на початку 1900-х років призвели до того, що рівень володіння те-рео серед корінного населення знизився з 90% в 1910 році до 26% в 1950 році.

"Всього за 40 років колонізаторам вдалося успішно позбавити нас мови, і наслідки цього ми відчуваємо досі", - сказала вона.

Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн нагадала, що для найменувань топоніми можуть використовуватися як англійська, так і те рео, оскільки мова маорі є однією з офіційних в країні.

Раніше повідомлялося, що в Новій Зеландії заарештували чоловіка, який втік з карантину.