Новини » Світ Читать эту новость на русском

Новопризначена прем’єр Швеції подала у відставку за кілька годин після обрання на посаду, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Причиною для цього рішення стало те, що партнер Магдалени Андерссон за коаліцією заявив про вихід зі складу уряду

У Швеції у середу, 24 листопада, лідерка соціал-демократів Магдалена Андерссон була обрана прем'єр-міністром країни, ставши першою жінкою на цій посаді. Однак за кілька годин після обрання Андерссон подала у відставку через те, що її партнер за коаліцією вийшов зі складу уряду. Про це пише "Суспільне" з посиланням на іноземні ЗМІ.

Як повідомляє SVT, на посаду прем’єра Магдалену Андерссон призначив шведський парламент. Відтак Андерссон мала замінити на посаді лідера лівоцентристських соціал-демократів Стефана Лофвена, передає ВВС. Раніше 54-річна глава уряду обіймала посаду міністра фінансів.

Однак лише за кілька годин після призначення Андерссон подала у відставку, повідомляє видання. Причиною для цього рішення стало те, що партнер Магдалени Андерссон за коаліцією заявив про вихід зі складу уряду, через що запропонований нею бюджет не був схвалений.

Натомість парламент проголосував за бюджет, запропонований опозицією, до складу якої входять праві сили, що виступають проти іммігрантів.

"Я сказала спікеру, що хочу піти у відставку", – невдовзі заявила Андерссон репортерам.

Вона додала, що сподівається знову спробувати стати прем'єр-міністром як лідер однопартійного уряду.

"Існує конституційна практика, згідно з якою коаліційний уряд має піти у відставку, коли йде одна партія. Я не хочу очолювати уряд, легітимність якого буде поставлена ​​під сумнів", – заявила соціал-демократка.

Новини за темою: Швеція почала своє головування в ОБСЄ

Як повідомлялось, у Швеції новим прем'єр-міністром стала Магдалена Андерссон. Вперше за всю історію країни на цю посаду призначили жінку.

Серед політичних пріоритетів на майбутнє Андерссон окреслила повернення демократичного контролю над школами та охороною здоров'я, відмову від приватизації сектору соціального забезпечення, лідерство Швеції у сфері боротьби зі зміною клімату.