Норвезька компанія відмовилася сертифікувати "Північний потік-2" через санкції США

Фото з відкритих джерел

Сертифікат відповідності необхідний для початку роботи газопроводу

У Норвегії компанія DNV GL, яка повинна була сертифікувати російський газопровід "Північний потік-2", відмовилася надавати цю послугу через нові санкції США. Про це повідомляє "РБК".

Зазначається, що компанія не зможе видати газопроводу сертифікат відповідності, необхідний для початку його роботи. "DNV GL припинить всі заходи з перевірки трубопровідної системи Nord Stream 2 відповідно до санкцій і до тих пір, поки ці санкції залишаються в силі. Ми реалізуємо план зі згортання нашої підтримки проєкту", – йдеться в заяві.

Як відомо, нові санкції США, які набули чинності з 1 січня після затвердження оборонного бюджету країни, фактично забороняють іноземним компаніям надавати послуги з тестування, інспектування та сертифікації "Північного потоку-2". Також їм виділено 30 днів для того, щоб залишити проєкт і не потрапити під американські обмеження.

Новини за темою: У Кремлі санкції проти "Північного потоку-2" назвали "рейдерською атакою"

Нагадаємо, нещодавно компанія Nord Stream 2 заявила про завершення будівництва ділянки газопроводу "Північний потік-2" у виключній економічній зоні Німеччини. Передбачалося, що в середині січня буде розпочато будівництво газопроводу у водах Данії.