Новини » Світ Читать эту новость на русском

Нобелівську премію-2021 присудили двом журналістам - Марії Ресса і Дмитру Муратову

Фото з відкритих джерел

Журналістам присудили премію за зусилля із захисту свободи слова

Норвезький Нобелівський комітет присудив премію миру 2021 року філіппінській журналістці Марії Ресса і головному редактору російської "Нової газети" Дмитру Муратову. Нагороду їм присудили "за зусилля із захисту свободи слова". Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Одночасно вони являють собою всіх журналістів, які захищають цей ідеал у світі, де демократія і свобода преси стикається зі зростаючою протидією", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що Ресса використовувала свободу вираження, щоб показати зловживання владою, застосування насильства і посилюється авторитаризм на Філіппінах. Також вона критикувала силову кампанію нинішнього президента з наркотрафіком, в якій "кількість смертей нагадує війну з власним населенням". 

Дмитра Муратова назвали людиною, яка десятиліттями захищає свободу слова в Росії. Він керує "Новою газетою" в цілому 24 роки. При цьому видання є самим незалежним в Росії, яке висвітлює корупцію, поліцейське насильство, незаконні арешти, підтасовки на виборах.

Новини за темою: Лауреатом Нобелівської премії-2021 з літератури оголошено письменника з Танзанії

Нагадаємо, у Швеції та Норвегії розпочався Нобелівський тиждень, під час якого стануть відомі лауреати цієї престижної премії за 2021 рік.

Нобелівську премію в галузі фізіології або медицини за 2021 рік розділили американські фізіолог Девід Джуліус і молекулярний біолог Ордем Патапутян. Вчених відзначили за відкриття рецепторів температури і дотику. 

Нобелівську премію з фізики у 2021 році отримали вчені Сюкуро Манабе, Клаус Гассельманн і Джорджіо Парізі за "новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем".

Нобелівську премію з хімії вручили за розвиток асиметричного органокаталізу. Лауреатами Нобелівської премії з хімії в 2021 році стали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан.

Нагадаємо, Нобелівська премія - одна з престижних міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або великий внесок у культуру або розвиток суспільства. Сума премії змінюється в залежності від доходів фонду Нобеля. Минулого року вона становила 10 млн шведських крон (близько 1,1 млн доларів).