Німеччина розслідує роль Лукашенка в напливі нелегальних мігрантів, - ЗМІ

Олександр Лукашенко

Фото з відкритих джерел

Політика вважають "головним контрабандистом"

Німецькі правоохоронці розпочали розслідування щодо можливої причетності Олександра Лукашенка до масового напливу нелегальних мігрантів. Про це повідмляє Bild.

Зазначається, що з серпня 2021 року з Білорусі до Німеччини незаконно перебралися майже 4 тисячі мігрантів. Найчастіше нелегально потрапити до країни намагаються молоді люди з Іраку і Сирії. Для цього вони спочатку потрапляють до Білорусі з Іраку, ОАЕ, Лівану, Йорданії, Туреччини та Сирії за студентськими візами.

Після прибуття до Білорусі прикордонники або міліція перевозять їх на ділянки польського кордону з мінімальною охороною. Коли нелегали потрапляють на територію ЄС, вони самостійно продовжують шлях у напрямку Німеччини.

Журналісти пишуть, що за перетин кордону з ЄС мігранти платять білоруській стороні близько 4 тисяч євро. У зв'язку з цим розслідуються дії Лукашенка "як головного контрабандиста".

Новини за темою: МЗС Польщі викликало повіреного Білорусі через мігрантів на кордоні

Раніше повідомлялося, що представництво Євросоюзу в Білорусі заявило демарш Міністерству закордонних справ країни через незаконні перетини кордону. ЄС закликав владу Білорусі припинити використання мігрантів у політичних цілях.