Навальному повернули статус в’язня сумління

Олексій Навальний epa/vostock-photo

Опозиціонер був позбавлений статусу через мову ненависті

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International повернула російському опозиціонеру Олексію Навальному статус в’язня сумління. Про це повідомила прес-служба організації.

Зазначається, що такі дії викликані розумінням, що поведінка та слова можуть із часом змінюватися. При цьому правозахисники наголошують на необхідності дотримання прав ув’язненого політика.

Крім того, історія Навального змусила організацію переглянути власні правила, тому тепер буде припинена практика виключення зі статусу в’язня сумління виключно на підставі минулих дій людини.

"Частина місії Amnesty полягає в тому, щоб спонукати людей приймати ідею прав людини, а не залишати їх назавжди в пастці свого минулого", - йдеться в повідомленні.

Водночас наголошується, що статус в’язня сумління не означає схвалення політичної програми опозиціонера. "Деякі з попередніх заяв Навального заслуговують на осуд, і ми жодною мірою не виправдовуємо їх. Як правозахисна організація Amnesty International продовжить боротися з расизмом і всіма формами дискримінації, де б вони не існували", – повідомили правозахисники.

Нагадаємо, в січні Amnesty International визнала російського опозиціонера Олексія Навального в'язнем сумління після його затримання в аеропорту "Шереметьєво". Тоді в організації закликали розслідувати заяви Навального про його отруєння.

Новини за темою: ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо Навального з вимогою звільнити опозиціонера

У лютому організація скасувала своє рішення про визнання Навального в’язнем сумління. Рішення пояснили тим, що політик використовував дискримінаційні висловлювання.