NASA запустить космічний корабель, який навмисно вріжеться в астероїд

Фото з відкритих джерел

Фахівці перевіркять здатність космічного корабеля змінити траєкторію астероїда

NASA в рамках місії DART готує до запуску космічний корабель, який навмисно вріжеться в астероїд. Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що це буде зроблено для перевірки здатності космічного корабеля змінити траєкторію астероїда в глибокому космосі.

Старт місії заплановано на 23 листопада на борту ракети SpaceX Falcon 9. Запуск відбудеться з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії.

Зонд попрямує до астероїда Дідімос і його невеликого супутника Діморфоса. Вони не загрожують Землі, але в момент зіткнення перебуватимуть у межах видимості земних оптичних телескопів. Фахівці хочуть вирахувати, наскільки змінилася траєкторія Діморфоса.

Через кілька років після зіткнення місія Європейського космічного агентства Hera проведе додаткове дослідження зміни траєкторії обох астероїдів.

Новини за темою: Обсерваторія NASA опублікувала фотографію пурпурового залишку наднової

Нагадаємо, не так давно група експертів із космічних агентств США та Європи дійшла висновку, що сучасні технології не зможуть зупинити зіткнення астероїда з Землею за шість місяців. За сценарієм навчань, астероїд наближався до Землі з відстані близько 56 млн км і міг впасти на неї протягом півроку.