Новини » Світ Читать эту новость на русском

NASA запустило протиастероїдний космічний корабель

Апарат навмисно зіткнеться з двома астероїдами та змінить їх курс

NASA

NASA запустило космічний апарат, який повинен навмисно врізатися в астероїд. Пуск здійснено з космодрому Ванденберг (Каліфорнія) на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX. Про це повідомляє Euronews.

Місія отримала назву DART - Double Asteroid Redirection Test, тестове перенаправлення подвійного астероїда. Космічний апарат подолає мільйони кілометрів, щоби змінити орбіту невеликого космічного тіла.

DART попрямує до астероїдів Дідімос та Діморфос. Вони не загрожують Землі, але цей досвід покаже, які варіанти захисту можна задіяти, якщо небесне тіло дійсно загрожуватиме нашій планеті.

"Цілком вірно, що зараз ми не усвідомлюємо загрози, яка може з'явитися через 100 років. Правильно також і те, що ми спостерігали лише третину з усіх тіл того розміру, який ми збираємося зіштовхнути з курсу. І, чесно кажучи, одне з наших завдань – спостерігати за іншими двома третинами у найближче десятиліття", - повідомив помічник директора NASA Томас Цурбухен.

Планується, що DART подорожуватиме в космосі та досягне двох астероїдів восени 2022 року. Вчені хочуть визначити, чи є навмисне зіткнення космічного корабля з астероїдом ефективним способом змінити курс небесного тіла, що рухається.

Новини за темою: NASA запускає першу місію з вивчення троянських астероїдів Юпітера

Нагадаємо, не так давно група експертів із космічних агентств США та Європи дійшла висновку, що сучасні технології не зможуть зупинити зіткнення астероїда з Землею за шість місяців. За сценарієм навчань, астероїд наближався до Землі з відстані близько 56 млн км і міг впасти на неї протягом півроку.