NASA відновило роботу космічного телескопа Hubble

Телескоп Hubble NASA

Апарат не працював із середини червня

Інженери Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) перевели космічний телескоп Hubble на резервне обладнання. Про це повідомила прес-служба NASA.

Зазначається, що це зробили для вирішення проблеми з вихідним компʼютером, через яку Hubble призупинив збір наукових даних.

Процес передбачав увімкнення резервного блоку живлення, резервного блоку управління і форматування наукових даних та блоку наукових приладів, а також управління й обробки даних.

Фахівці включили резервний компʼютер, завантажили польотне програмне забезпечення й перевели в нормальний робочий режим.

Наразі спеціалісти стежать за обладнанням, щоб переконатися в його нормальній роботі. Водночас інженери почали процес відновлення наукових інструментів для їх конфігурації в безпечному режимі. А перед поновленням нормальної наукової роботи мають провести первинне калібрування інструментів.

Новини за темою: Hubble зробив знімок спіральної галактики, в якій вибухнула наднова

Нагадаємо, в роботі телескопа Hubble стався несподіваний збій, унаслідок чого наукові інструменти апарата перейшли в безпечний режим. Тоді повідомлялося, що збій міг статися через модуль пам'яті.