NASA перенесло початок місячної програми на лютий 2022 року

Фото з відкритих джерел

Випробувальний політ хотіли здійснити до кінця поточного року

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) змінило терміни безпілотної місячної місії Artemis 1 ("Артеміда") й перенесло її початок на лютий 2022 року. Про це повідомив керівник програми Майк Сарафін, передає прес-служба NASA.

Зазначається, що спершу планувалося запустити випробувальний політ до кінця поточного року, щоб до 2024 року вже відправити астронавтів на Місяць. Проте тепер запуск ракети-носія і космічного корабля Orion в непілотовану режимі має відбутися 12 лютого.

Політ корабля Orion триватиме від чотирьох до шести тижнів залежно від зміни дати запуску. Це залежатиме від результатів випробувань двигунів ракети, які проведуть у січні 2022 року. Таким чином, для запуску відводиться вікно з 12 до 27 лютого. Наступні можливості запуску після цього з'являться в березні та квітні.

Нагадаємо, в лютому виконувач обов'язків директора NASA Стів Юрчик заявляв, що космічне агентство більше не вважає реальним повернення астронавтів на Місяць у 2024 році. Причиною він назвав недостатнє фінансування.

Новини за темою: NASA призупиняє контракт зі SpaceX щодо висадки людей на Місяць

У листопаді минулого року Україна стала дев'ятою країною, яка приєдналася до програми "Артеміда". Відповідна програма регулює міжнародне співробітництво у дослідженні Місяця, Марса, комет і астероїдів.