На території Аушвіцу виявили антисемітські графіті

Музей Аушвіц-Біркенау. Фото: cont.ws

Написи заперечують Голокост

У Польщі на території меморіального комплексу Аушвіц виявили графіті з антисемітськими фразами і гаслами, які заперечують Голокост. Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що написи нанесли аерозольною фарбою на дев'ять бараків. Правоохоронці збирають всю необхідну документацію, після чого реставратори почнуть видаляти сліди вандалізму.

Усіх, хто був у музеї вчора, 5 жовтня, працівники закладу просять вийти на звʼязок. Особливо звернення стосується тих, хто має фото, зроблені навколо Воріт Смерті, біля входу в Біркенау і дерев'яних бараків.

Вандалізм назвали "кричущим нападом на символ однієї з найбільших трагедій в історії людства і надзвичайно болючим ударом по памʼяті всіх жертв німецького нацистського табору Аушвіц".

Довідка

Аушвіц - нацистський табір смерті, який створила Німеччина в окупованій Польщі під час Другої світової війни. Загалом у таборі вбили щонайменше 1,1 мільйона людей, майже мільйон із яких були євреями. Більшість жертв померли в газових камерах.

Новини за темою: У Женеві напередодні зустрічі Путіна і Байдена з'явилося графіті із зображенням Навального

Нагадаємо, не так давно в Німеччині 96-річного колишнього охоронця концтабору Штуттгоф визнали неосудним у справі про співучасть у вбивстві кількасот людей. Чоловіка зобов'язали оплатити судові витрати.