На Південному полюсі вчені зафіксували рекордні зимові температури

Фото з відкритих джерел

З квітня по вересень були зафіксовані рекордно низькі температури, які, в середньому, становили -61,1 градусів за Цельсієм

Метеостанція Амундсен-Скотт на Південному полюсі зафіксувала рекордно холодні зимові температури. Побито попередній рекорд 1976 року. Про це повідомляє портал The Watchers, передає "Суспільне".

У 2020-му температура в районі антарктичної станції Амундсен-Скотт декілька разів досягала -73,3°C. За інформацією видання, з квітня по вересень були зафіксовані рекордно низькі температури, які, в середньому, становили -61,1°C. Попередній рекорд -60,6°C був у 1976 році.

Середня температура на станції була на 2,5 градуса нижче, ніж аналогічні показники за останні 30 років. За словами метеоролога Метью Лаззаро з Університету Вісконсіна, цієї зими на станції кілька разів спостерігали температуру -73,3°C. А 30 вересня російська станція Схід повідомила про температуру -79,3°C.

Світовий рекорд (-89,2°C) зареєстрували на станції Схід 21 липня 1983 року.

Також лютому 2020 року рекордно високу температуру зареєстрували в Антарктиці (+18,3°C).

У червні 2021-го міжнародна група вчених виявила, що велике крижане озеро на поверхні шельфового льодовика Антарктиди раптово зникло.

Дослідники, аналізуючи супутникові дані апарату ICESat-2 від NASA, дійшли висновку, що озеро зникло у 2019 році, коли у шельфовому льодовику Еймері, що у східній частині Антарктиди, була зима. За підрахунками вчених, таким чином в океані розчинилося 600-750 мільйонів кубічних метрів води.

Новини за темою: Німеччина закликає збільшити бідним країнам допомогу на захист клімату

Нагадаємо, в Організації Об'єднаних Націй раніше попереджали, що через 30 років зміна клімату може призвести до вимирання видів, значного поширення хвороб, нестерпної спеки та підвищення рівня моря.