На орбіту вийшла чергова партія супутників Starlink

Falcon 9 Фото з відкритих джерел

Ступінь ракети Falcon 9 встановив новий рекорд

Компанія SpaceX вивела на орбіту Землі чергову партію з 60 інтернет-супутників Starlink. Про це повідомила прес-служба SpaceX у Twitter.

Відомо, що для SpaceX це вже 28-й запуск і 27-ма місія проєкту. При цьому багаторазовий ступінь ракети-носія Falcon 9 встановив новий рекорд, адже це був його 10-й запуск.

Старт ракети відбувався в американському штаті Флорида. Ступінь ракети B1051 сів у Атлантичному океані на плавучу платформу Just Read The Instructions через майже 9 хвилин польоту.

Наразі на орбіті Землі розташовано 1 563 космічні апарати системи Starlink, проте на фінальній позиції закріплено 882. Для першої черги розгортання проекту необхідно 1 584 супутники.

Раніше повідомлялося, що парламентський Комітет економічного розвитку завершив черговий етап перемовин із компанією SpaceX, за результатами яких вона погодилася вивести на орбіту український супутник "Січ 2-1". Вартість запуску становитиме 1 мільйон доларів.

Новини за темою: NASA призупиняє контракт зі SpaceX щодо висадки людей на Місяць

Нагадаємо, нещодавно корабель Crew Dragon компанії SpaceX з чотирьома астронавтами на борту пристикувався до Міжнародної космічної станції. Астронавти на космічній станції розпочали шестимісячну наукову місію.