Новини » Світ Читать эту новость на русском

Мігранти штурмують польський кордон у районі пункту пропуску "Брузгі-Кузниця"

Укрінформ

Мігранти напали з камінням на солдатів та офіцерів і намагаються знищити загородження і потрапити до Польщі

У районі пункту пропуску “Брузги-Кузниця” на польсько-білоруському кордоні зараз триває спроба силового прориву кордону мігрантами. Про це інформує у Твіттері Прикордонна служба Польщі, передає "Укрінформ".

“Кузница: мігранти напали з камінням на наших солдатів та офіцерів і намагаються знищити загородження і потрапити до Польщі. Наші служби застосували сльозогінний газ, щоб придушити агресію мігрантів”, - йдеться в повідомленні.

Білоруські спецслужби роздали мігрантам шумові гранати, якими ті закидали поляків.

З польського боку кордону спецтехніка активно поливає мігрантів водою, проти мігрантів застосовується перцевий газ.

Над пунктом пропуску літають польські військові гелікоптери, арабською та англійською мовою озвучується повідомлення про те, що проникнення на територію Польщі є незаконним.

У районі пункту пропуску “Брузги-Кузниця” зібралося кілька тисяч мігрантів.

Новини за темою: На пункті білорусько-польського кордону "Брузгі" почалася тиснява, мігранти зламали частину паркана

Нагадаємо, міграційна криза на польсько-білоруському кордоні розпочалася у серпні цього року. Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь і Росію у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що ситуація з мігрантами, яка зараз розвивається на польсько-білоруському кордоні, може виникнути зокрема й на українському рубежі.

Глава МВС України Денис Монастирський заявив, що Міністерство внутрішніх справ допускає можливість запровадження надзвичайного стану в прикордонних областях, зокрема у разі загострення ситуації на кордоні з Білоруссю.

Також варто зазначити, що Кабінет міністрів України виділив Міністерству внутрішніх справ 21 млн гривень для Державної прикордонної служби. Кошти надаються для здійснення заходів, пов’язаних зі зміцненням обороноздатності держави