Меркель заявила, що "не могла уявити" окупацію частини України при Путіні

Канцлер Німеччини Ангела Меркель AP

При цьому канцлер усвідомлювала "значні розбіжності" з очільником РФ

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що давно усвідомлювала "значні розбіжності" з президентом Росії Володимиром Путіним, але не могла уявити, що він вдасться до окупації Криму й воєнного конфлікту на Донбасі. Про це вона повідомила в інтерв'ю Suddeutsche Zeitung.

За словами Меркель, "розбіжності" були зрозумілі ще в 2001 році під час виступу Путіна в Бундестазі. Вона нагадала, що для Путіна розпад СРСР є "сумною подією" (очільник РФ називав це "найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття",  - ред.).

"Ми ж, навпаки, відчуваємо радість з приводу закінчення холодної війни, об'єднання Німеччини та європейської єдності", - висловивлася Меркель. 

При цьому вона додала, що тоді не уявляла воєнні зіткнення поруч із ЄС. "При вступі на посаду я й уявити собі не могла, що він анексує Крим і що на сході України - практично поруч з Євросоюзом - дійде до таких воєнних зіткнень", - сказала канцлер.

Новини за темою: Кінець правління Меркель. Перші підсумки виборів до Бундестагу та їх значення для України

Нагадаємо, в червні Ангела Меркель заявила, що окупація Росією Криму та підтримка незаконних збройних формувань на сході України - це порушення міжнародного права, що є неприйнятним для Євросоюзу. Тоді вона сказала, що Москва поставила під питання європейський післявоєнний лад.