Меркель отримала європейську премію імені Карла V за внесок в об'єднання Європи

Фото з відкритих джерел

Ангела Меркель — другий німецький політик, який отримав цю королівську премію

Король Іспанії Філіп VI вручив канцлеру Німеччини Ангелі Меркель європейську премію імені Карла V за внесок в об'єднання Європи. Про це повідомила Європейська академія Фонду Юсте у Twitter, передає "Суспільне".

Зазначається, що урочиста церемонія відбулася в останньому притулку Карла V — старовинному католицькому монастирі Юсте, розташованому в іспанській провінції Касерес. Серед інших на ній були присутні прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес та посол Німеччини в Іспанії Вольфганг Дольд.

За словами ініціаторів нагородження, Меркель завжди виступала за конструктивні рішення, шукала компроміси, сприяла консолідації Європи та розвитку тісних відносин Іспанії та Німеччини.

"Це привід, коли ми збираємось разом, щоб вшанувати та підтримати цей спільний проект, яким є ЄС, а також відзначити кар'єру людини, яка символізує європейську історію останніх років", — сказав король Іспанії у своїй промові.

Меркель своєю чергою подякувала за нагороду та наголосила, що "мир і свободу в Європі не слід сприймати як належне, їх потрібно захищати".

"Тісна згуртованість, довіра та повага — основні вимоги. Потрібні тісні стосунки та дружба, наприклад, між Іспанією та Німеччиною", — зазначила Меркель.

Зазначимо, премія Карла V академії Фонду Юсте вручається від імені іспанського короля та фінансується під егідою іспанської корони. Премію назвали на честь середньовічного короля Священної Римської імперії Карла V. Вона присуджується щорічно з 1995 року людям, організаціям, проектам або ініціативам, які зробити внесок у підтримку і розвиток культурних та історичних цінностей Європи або в процес інтеграції Євросоюзу.

Ангела Меркель — другий німецький політик, який отримав цю королівську премію. У 2006 році її лауреатом став канцлер Німеччини Гельмут Коль.

Новини за темою: Україна планує провести нормандську зустріч до закінчення каденції Меркель

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів переговори з президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Сторони обговорили підготовку майбутньої зустрічі у "нормандському форматі".