Медики припускають, що причиною смерті дітей в Індії може бути лихоманка денге

Лихоманка денге - це гостре вірусне захворювання, поширене в тропіках, в Індії циркулює близько 100 років

Лихоманка Ебола

У кількох районах індійського штату Уттар-Прадеш з кінця серпня невідома хвороба забрала життя щонайменше 50 осіб, в основному дітей. Медики припускають, що причиною тому може бути лихоманка денге. Про це повідомляє BBC.

"Щонайменше 50 людей померли від лихоманки, а кілька сотень були госпіталізовані. Ніхто з померлих не мав позитивного результату тесту на COVID-19", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ті, хто мав цю загадкову лихоманку, скаржилися на біль у суглобах, головні болі, зневоднення та нудоту. У деяких випадках вони повідомляли про висипання на ногах та руках.

Лікарі вважають, що основною причиною смертей могла стати лихоманка денге, вірусна інфекція, яка переноситься комарами. У багатьох із захворілих було виявлено зменшення кількості тромбоцитів, компонента крові, який допомагає утворювати згустки при важких формах лихоманки денге.

"Пацієнти, особливо діти, дуже швидко помирають", - каже лікар Ніта Кульшрестха.

Новини за темою: В Індії від невідомої лихоманки померли 68 осіб

BBC зазначає, що лихоманка денге - це гостре вірусне захворювання, поширене в тропіках, в Індії циркулює близько ста років. Майже 70% випадків хвороби зареєстровано в країнах Азії. Існує чотири різновиди вірусу денге. Ймовірність смерті дітей від захворювання в п'ять разів вища, ніж у дорослих.

Нагадаємо, в індійському штаті Уттар-Прадеш закривають школи через спалах смертельної лихоманки. Заняття скасували для дітей, які навчаються у 1-8 класах. Школи будуть закриті щонайменше до 6 вересня.