Новини » Світ Читать эту новость на русском

Масова вакцинація у Сан-Марино показала високу ефективність і безпеку "Супутника V" для літніх людей

РИА Новости

Опубліковано позитивні дані про безпеку "Супутника V" у ході вакцинації населення в Сан-Марино

Опубліковано позитивні дані про безпеку "Супутника V" у ході вакцинації населення в Сан-Марино. 

Про це повідомляє EClinicalMedicine (видає провідний медичний журнал The Lancet). 

Вакцинацію населення в Сан-Марино проводили навесні нинішнього року. У період з 4 березня по 8 квітня, як йдеться у повідомленні, провели дослідження серед осіб, яким зробили щеплення одним або обома компонентами російської вакцини. Фахівці оцінили частоту небажаних явищ після імунізації першим і двома компонентами.

"Наші результати, незважаючи на їх попередній характер, дають підстави вважати, що "Супутник V" має високий профіль переносимості у віковій групі 60 і старше з точки зору виникнення короткострокових небажаних явищ внаслідок вакцинації. Попередній аналіз цих даних також дає підстави вважати, що "Супутник V" має такий самий або вищий профіль переносимості у віковій групі 60 і старше після введення обох компонентів порівняно з іншими зареєстрованими вакцинами від коронавірусу", - роблять висновок автори публікації.

Вони уточнили, що результати дослідження, яке провели під час масової вакцинації, "відповідають результатам фаз 1 і 2 досліджень, які провели раніше і які потім були підтверджені даними фази 3 клінічного дослідження, з точки зору загальної безпеки та переносимості".

"Випадків смерті або госпіталізації не зареєстровано. Практично всі випадки небажаних явищ внаслідок вакцинації були легкими або помірними і/або тривали менше двох днів", - наголошують дослідники.

Раніше ми писали про те, що британський журнал Nature присвятив великий матеріал російській вакцині від коронавірусу "Супутник V". За словами автора статті, російська вакцина була предметом захоплення та дискусій відтоді, як влада РФ дозволила її використання в минулому році до публікації результатів випробувань. Але тепер дані з Росії та багатьох інших країн показують, що препарат безпечний та ефективний.

При цьому нещодавно уряд Франції закликав країни Євросоюзу не визнавати вакцини від коронавірусу, створені у Росії та Китаї