Лукашенко заявив, що Білорусь не прийматиме літаки з України

Олександр Лукашенко Фото з відкритих джерел

Причиною він назвав заборону прольоту білоруських літаків над Україною

Білорусь не прийматиме літаки з України через заборону прольоту білоруських повітряних суден у небі над нашою державою. Про це заявив Олександр Лукашенко, передає "БелТА" в Telegram.

Відповідне рішення політик озвучив сьогодні, 19 червня. "Раз Україна закрила нам проліт, то ми з України не будемо просто приймати літаки", - висловився він.

Нагадаємо, 23 травня літак Ryanair здійснив вимушену посадку в аеропорту Мінська. Після приземлення затримали засновника найбільшого білоруського опозиційного телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича, який перебував на борту. 

У результаті низка країн світу перестали приймати літаки із Білорусі, а іноземні авіакомпанії припинили польоти над країною. Європейська Рада оголосила про заборону на використання білоруськими літаками повітряного простору країн ЄС і на їх допуск в європейські аеропорти. 

Новини за темою: Україна введе санкції проти Білорусі, якщо літаки почнуть літати до Криму, - МЗС України

Своєю чергою, Україна з 29 травня закрила повітряний простір для білоруських літаків. Тоді ж українським авіакомпаніям та літакам заборонили виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі.