Новини » Світ Читать эту новость на русском

Лукашенко дозволив силовикам застосовувати бойову техніку і зброю на протестах: Підписано закон

Олександр Лукашенко РИА Новости

Документ, який раніше був прийнятий Палатою Представників і схвалений Радою Республіки, зареєстрований в Національному реєстрі правових актів

Олександр Лукашенко підписав закон "Про зміну законів з питань забезпечення національної безпеки Республіки Білорусь", який дозволяє силовикам застосовувати при припиненні масових заворушень бойову і спеціальну техніку. Про це повідомляє БЕЛТА.

Документ, який раніше був прийнятий Палатою Представників і схвалений Радою Республіки, зареєстрований в Національному реєстрі правових актів, що свідчить про його підписання Лукашенком.

Зазначається, що документ вносить зміни до законів, що регулюють діяльність органів внутрішніх справ і ряду інших правоохоронних органів і воєнізованих організацій. У них визначається, що діяльність органів внутрішніх справ є гласною в тій мірі, в якій це не суперечить вимогам Кримінально-процесуального законодавства, законодавства, що визначає порядок адміністративного процесу, законодавства про оперативно-розшукову діяльність.

Також конкретизуються підстави для проведення особистого огляду громадян, огляду знаходяться при них речей, транспортних засобів. Наприклад, стає можливим проведення такого огляду при затриманні.

Новим законом уточнюються умови та межі застосування фізичної сили, спеціальних засобів, зброї, бойової та спеціальної техніки. Передбачається, що співробітники правоохоронних органів не несуть відповідальності за шкоду, заподіяну в результаті їх застосування, якщо таке застосування здійснювалося відповідно до вимог законодавчих актів, що регулюють діяльність цих органів. Крім того, органи внутрішніх справ наділяються правом застосовувати бойову і спеціальну техніку при припиненні масових заворушень.

Співробітникам органів внутрішніх справ надається право забороняти громадянам Здійснення відеозапису, кіно-і фотозйомки для проведення процесуальних дій, забезпечення громадського порядку, особистої та громадської безпеки; вести звуко - і відеозапис навколишнього оточення, в тому числі громадян, при виконанні службових обов'язків.

Основні положення Закону набирають чинності через місяць після його офіційного опублікування.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко підписав "Декрет Про захист суверенітету" на випадок його вбивства.

Також повідомлялося, що Олександр Лукашенко під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним обговорили домовленості щодо Союзної держави і майбутній форум регіонів двох країн. Очікується, що домовленості між Росією і Білоруссю можуть бути офіційно узгоджені цієї осені.