Ліверпуль виключили зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Кореспондент

Спочатку зі списку виключили Долину Ельби біля Дрездена в Німеччині і Резерват аравійської антилопи в Омані

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО виключив місто Ліверпуль, Велика Британія, зі списку об'єктів культурної спадщини через "незворотну втрату характеристик, що вказують на видатну універсальну цінність об'єкта". Про це повідомляє прес-служба ЮНЕСКО в середу, 21 липня, передає "Кореспондент.нет".

Об'єкт "Ліверпуль - місто мореплавців і торговців" потрапив у список у 2004 році. У нього входили шість ділянок в історичному центрі і на території доків Ліверпуля. Вони потрапили у список всесвітньої спадщини як свідчення розвитку одного з найбільших у світі торговельних центрів XVIII-XIX століть. У 2012 році їх також внесли до списку об'єктів всесвітньої спадщини, що перебувають під загрозою знищення через будівництво комплексу Liverpool Waters.

"З тих пір здійснення цього проекту (Liverpool Waters. - ред.) поряд з іншими розробками продовжилося як на території об'єкта, так і в його буферній зоні. Комітет вважає, що ці споруди завдають шкоди автентичності та цілісності об'єкта", - заявили в ЮНЕСКО.

Ліверпуль став третім об'єктом, які втратили статус всесвітньої спадщини. Спочатку зі списку виключили Долину Ельби біля Дрездена в Німеччині і Резерват аравійської антилопи в Омані.

Нагадаємо, Україна хоче внести Чорнобильську зону до списку ЮНЕСКО.