Новини » Світ Читать эту новость на русском

Лідери ЄС підтвердять гарантії членства для балканських країн, - Reuters

фото з відкритих джерел

Заможні північні країни побоюються повторення ситуації після приєднання до ЄС Румунії та Болгарії у 2007 році

Лідери Європейського Союзу під час саміту, який відбудеться 6 жовтня у Словенії, планують підтвердити свої гарантії для балканських країн щодо їхнього майбутнього членства у блоці після подолання внутрішніх розбіжностей стосовно цього питання. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела серед чиновників Євросоюзу, передає "Суспільне".

За словами одного зі співрозмовників агентства, після кількох тижнів розбіжностей з приводу формулювання декларації саміту для зустрічі лідерів ЄС та Балкан у середу посланці з 27 країн ЄС досягли угоди, щоб "підтвердити свою беззастережну підтримку європейської перспективи".

Другий представник ЄС зазначив, що попри те, що домовленість стосовно декларації саміту вже досягнута, стратегія ЄС щодо розширення своєї спільноти на південний схід зіткнулася з перешкодами. При цьому проблеми існують навіть у випадку країн, які офіційно відповідають критеріям членства.

"Я не можу сказати, що все гаразд. Звичайно, є багато проблем, але не можна сказати, що двері закриті", – сказав чиновник. Він також зауважив, що деякі країни-члени ЄС не бажають подальшого розширення блоку.

Як зазначає видання, багаті північні країни побоюються повторення ситуації після приєднання до ЄС Румунії та Болгарії у 2007 році, а також погано керованої міграції східноєвропейських робітників до Великої Британії, яка налаштувала багатьох британців проти ЄС.

Новини за темою: В Україні може з'явитися військова місія Євросоюзу

Нагадаємо, на саміті Україна - ЄС, який пройде 12 жовтня в Києві, буде прийнято кілька конкретних проривних рішень, які стосуватимуться практичної інтеграції України. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.