Китайський космічний корабель вперше "приземлився" на Марсі

Космічний корабель Tianwen-1 Фото з відкритих джерел

Китай став другою космічною державою після США, яка "приземлилася" на Червоній планеті 

Китайський космічний корабель "Тяньвень-1" без екіпажу приземлився на поверхню Марса. Це 15 травня вранці підтвердили в  Національній космічній адміністрації Китаю (CNSA), передає Xinhua

Корабель "Тяньвень-1" складається з орбітального апарату, посадкового модуля і марсохода. Він був запущений з космодрому Веньчан 23 липня 2020 року. А після більш, ніж шести місяців подорожей, у лютому корабель досяг Червоної планети. З того часу він перебував на орбіті. 

Новини за темою: З'явилося перше фото Марса з китайського зонда "Тяньвень-1"

Tianwen-1 приземлився на території Великої рівнини Utopia Planitia. Це зробило Китай другою космічною державою після США, яка приземлилася на Марсі. 

Зазначається, що марсохід залишиться в посадковому модулі на кілька днів для діагностичних тестів. Після цього він почне досліджувати район. Зокрема, марсохід вивчатиме поверхню грунту, атмосферу планети і шукатиме ознаки стародавнього життя, в тому числі підземні води і лід.

Новини за темою: З’явилося відео виходу китайського зонда на орбіту Марсу

"Це був перший крок у китайському планетарному дослідженні космосу", - йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, 10 лютого китайський космічний зонд "Тяньвень-1" успішно вийшов на орбіту Марса. За попередніми даними, системи зонда перебувають у доброму стані.