Китайська ракета вагою в 22 тонни вийшла з-під контролю і може впасти на Землю 8 травня

Long March-5B Y2 Twitter / CCTV

Однак ризик того, що буде завдано якоїсь шкоди або що вона потрапить в когось, неймовірно малий

Китайська ракета Long March 5B ("Чанчжен-5В") вийшла з-під контролю і може впасти на Землю 8 травня. Про це, посилаючись на CNN, повідомляє "УНН".

"Точне місце входу ракети в атмосферу Землі не може бути визначено раніше, ніж за кілька годин до цієї події, але 18-та ескадрилья космічного контролю надаватиме щоденні оновлення про місцезнаходження ракети через веб-сайт Space Track", - заявив спікер Пентагону Майк Ховард.

За повідомленням відомства, загрозу падіння на Землю викликає вага ракети, яка становить 22 тонни, - при меншій вазі більшість об'єктів космічного сміття згорає в атмосфері.

"Ракета знову увійде в атмосферу десь 8-10 травня. Ризик того, що буде завдано якоїсь шкоди або що вона потрапить в когось, досить малий - не нікчемний, це може статися, - але ризик того, що вона потрапить в вас, неймовірно малий", - заявив астрофізик з астрофізичного центру Гарвардського університету Джонатан Макдауелл.

За повідомленням видання SpaceNews, в разі падіння "Чанчжен-5В" на Землю це стане одним з найбільших випадків неконтрольованого входу в атмосферу космічного апарату.

Нагадаємо, ракета Long March 5B ("Чанчжен-5В")  стартувала з китайського острова Хайнань 29 квітня.