Китай запустив у космос супутник-прибиральник

Ракета Long March 5B Фото з відкритих джерел

Апарат вивела ракета-носій Long March-3B

Китай успішно вивів на орбіту Землі супутник Shijian-21, за допомогою якого перевірять технологію прибирання космічного сміття. Про це повідомляє Xinhua.

Зазначається, що апарат вивела ракета-носій Long March-3B. За допомогою супутника протестують та перевірять технології щодо запобігання появі космічного сміття в навколоземному просторі.

Космічним сміттям вважаються тверді відходи космічної діяльності: непрацездатні супутники, частини ракет-носіїв та фрагменти супутників після вибуху або зіткнень. За даними вчених, наразі довкола Землі майже 128 млн шматків космічного сміття розміром понад 1 мм, а також 34 тисячі частинок розміром понад 10 сантиметрів.

Нагадаємо, нещодавно Китай успішно запустив свій перший супутник для дослідження сонячної енергії. Тоді на борту ракети також відправили 10 малих супутників, зокрема експериментальні апарати для визначення щільності атмосфери на орбіті та комерційного метеорологічного зондування.

Новини за темою: Перший китайський марсохід надіслав знімки з Червоної планети

Раніше повідомлялося, що Китай запустив пілотований космічний корабель Shenzhou-12 на свою космічну станцію з трьома астронавтами на борту. Передбачалося, що астронавти залишаться на орбіті на 3 місяці.