Новини » Світ Читать эту новость на русском

Китай вивів на орбіту супутник спостереження Землі

Кореспондент

Це покращить можливості спостереження за морськими суднами, а також моніторингу надзвичайних ситуацій на морі та природного середовища між сушею і морем

Китай здійснив успішний запуск супутника "Гаофень-3 02" з космодрому Цзюцюань в автономному районі Внутрішня Монголія. Про це повідомляє "Синьхуа" у вівторок, 23 листопада, передає "Кореспондент.нет".

Супутник був запущений за допомогою ракети-носія "Чанчжен-4С" (Великий похід-4С) о 7:45 ранку за пекінським часом (1:45 за Києвом) і успішно вийшов на задану орбіту.

Очікується, що він працюватиме на сонячно-синхронній орбіті на висоті 755 км і разом із орбітальним супутником "Гаофень-3" утворить мережу для формування супутникового угрупування радарів "земля-море". Це покращить можливості спостереження за морськими суднами, а також моніторингу надзвичайних ситуацій на морі та природного середовища між сушею і морем.

Супутник обслуговуватиме області запобігання морських катастроф та пом'якшення їх наслідків, динамічного моніторингу морського середовища, охорони довкілля та водних ресурсів, а також сільського господарства та метеорології.

Для ракет-носіїв серії "Чанчжен" цей політ став 398-м.

Новини за темою: SpaceX відклала запуск українського супутника з грудня на січень, - Шмигаль

Нагадаємо, в травні КБ "Південне" уклало контракт із європейською компанією ISILaunch щодо виведення на орбіту українського апарата "Січ-2-30".

Раніше повідомлялося, що Державне космічне агентство України заплатить компанії Ілона Маска SpaceX 1,99 мільйона доларів за запуск українського супутника "Січ-2-30". Сума враховує всі технічні питання, пов'язані із запуском супутника.