Новини » Світ Читать эту новость на русском

Китай випробував зброю, яка "обійшла" закони фізики, - FT

Фото з відкритих джерел

Пекін запустив ракету із гіперзвукового глайдера

Китай випробував принципово нову гіперзвукову зброю, яка може говорити про значний технологічний прогрес країни. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела в Пентагоні.

Зазначається, що в липні поточного року Китай запустив ракету із гіперзвукового глайдера, швидкість якого вп'ятеро перевищувала швидкість звуку. Випробування відбулися над Південно-китайським морем. Імовірно, під час тестування перевірялися можливості зброї. Над морем від глайдера відокремився інший об'єкт, який міг бути ракетою класу "повітря-повітря".

За словами експертів Пентагону, цим тестом Пекін міг продемонструвати технологічний прогрес, який не показала жодна країна світу. Водночас Агентство перспективних дослідницьких проектів у галузі оборони (DARPA) Міноборони США намагається зрозуміти, як Китай зміг створити зброю, яка "обходить" закони фізики.

Своєю чергою, представники посольства Китаю в США заявили, що не мають даних щодо випробування подібної зброї.

Новини за темою: Китай будує 119 шахт для запуску балістичних ракет, - ЗМІ

Нагадаємо, не так давно в ЗМІ з'явилася інформація, що в серпні китайська гіперзвукова ракета, здатна нести ядерний боєзаряд, облетіла всю планету перед тим, як уразити ціль. Таким чином Китай продемонстрував "передовий космічний потенціал, що заскочив розвідку Сполучених Штатів зненацька".