Китай створить на Евересті "розділову лінію" через побоювання потрапляння COVID-19 з Непалу

Гора Еверест Фото з відкритих джерел

Зазначається, що в Непалі нині фіксують спалах COVID-19

Китай в якості запобіжного заходу встановить "розділову лінію" на вершині Евересту, щоб запобігти змішуванню альпіністів з Непалу, де нині фіксують спалах COVID-19, і альпіністів, що піднімаються з тибетського боку. Про це з посиланням на Reuters повідомляє "УНН".

Зазначається, що уряд Непалу, якому не вистачало доходів від туризму, не скасував весняний сезон альпінізму, який діє, зазвичай, з квітня до початку червня.

Повідомляється, що невелика група тибетських гідів-альпіністів підніметься на Еверест і встановить "розділову лінію" на вершині, щоб зупинити будь-які контакти між альпіністами з обох сторін піку. Але не уточнюється, як ця лінія буде виглядати.

Окрім того, Китай не дозволив іноземним альпіністам здійснювати сходження з тибетської сторони з моменту спалаху нового коронавірусу в минулому році через побоювання з приводу інфекції. Туристам в районі Евересту в Тибеті також заборонено відвідувати базовий табір на тибетській стороні.

Раніше повідомлялося, що китайську вакцину від коронавірусу Sinopharm дозволено Всесвітньою організацією охорони здоров'я для вакцинації людей старше 18 років.