Китай дослідить тисячі зразків крові з Уханю

Фото з відкритих джерел

Таким чином хочуть визначити походження коронавірусу

Китайські вчені протестують десятки тисяч зразків із банку крові в Ухані в рамках розслідування походження COVID-19. Про це повідомляє CNN.

Зазначається, що група дослідників Всесвітньої організації охорони здоров'я визначила близько 200 тисяч зразків крові, які будуть вивчені. Зокрема, йдеться про ті, які були зібрані в останні місяці 2019 року. Можливо, це допоможе визначити, коли і де вірус вперше потрапив в організм людини.

На думку доцента епідеміології Колумбійського університету Морін Міллер, зразки "абсолютно точно будуть містити життєво важливі дані". Вона закликала Китай дозволити іноземним експертам спостерігати за процесом дослідження.

Водночас професор медичного факультету Університету Вандербільта Вільям Шаффнер заявив про дві можливі проблеми зі зразками: "цілісність зразків крові" (гарантія того, що вони не були створені нещодавно), а також репрезентативність донорів крові. Зазвичай донорами стають здорові люди, "тому вони представлятимуть безсимптомні випадки".

Своєю чергою, очільник китайської групи, яка працює над розслідуванням ВООЗ, Лян Ваньнянь запевнив, що Китай перевірить зразки, а китайські експерти після отримання результатів передадуть їх вітчизняним й іноземним фахівцям.

Новини за темою: У Китаї через спалах коронавірусу покарали близько 70 чиновників

Нагадаємо, нещодавно заступник голови китайського Національного комітету з охорони здоров'я Цзен Ісінь заявив, що Пекін відмовляється співпрацювати зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я у другому етапі розслідування щодо походження коронавірусу. Чиновник звинуватив ВООЗ у "політичному позерстві".