Новини » Світ Читать эту новость на русском

Кулеба назвав європейські країни, які відкриються цього літа для українських туристів

Глава МЗС України Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Туреччина є найбільш відкритою країною для українських туристів

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав країни, які відкриються для українців після запровадження "паспортів вакцинації". Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1" 4 червня, повідомляє ТСН.

"Ми не повинні драматизувати вимогу ПЛР-тесту. Бо, коли ми літали за безвізом, коли ти летиш до країни ЄС, то на кордоні можуть попросити показати бронювання готелю чи зворотній квиток, наприклад. ПЛР-тест - це не те, що блокує подорожі. Ми працюємо над тим, щоб була мінімальна кількість вимог... Я вчора говорив з міністром закордонних справ Албанії. Ми домовилися, що українцям створять відповідні умови. Я думаю, основні курорти ми відкриємо. Працюємо над Іспанією. Думаю, цього літа ми матимемо більше умов для подорожей, ніж минулого року", - сказав очільник МЗС.

Кулеба також додав, що найбільш відкрита країна для українських туристів - це Туреччина.

"Я говорив з керівником МЗС Туреччини і ми домовилися, що цього літа для українських туристів створять максимальні умови", - додав міністр закордонних справ України.

Варто зазначити, що від 4 червня почали діяти нові правила в'їзду іноземців до Туреччини, зокрема, і для українських туристів. Зазначається, що для в'їзду до країни потрібно надати один із чотирьох документів:

  • негативний ПЛР-тест на COVID-19, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
  • експрес-тест на визначення антигену SARS-CoV-2, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до приїзду;
  • документ про повну вакцинацію від коронавірусу, проведену щонайменше за 14 днів до приїзду;
  • документ, що засвідчує, що особа перехворіла на COVID-19 протягом останніх 6 місяців.

Наші громадяни мають самі обрати, який із документів взяти із собою в подорож. Документ має бути англійською мовою. 

27 квітня Україна та Туреччина підписали меморандум про посилення співпраці у туристичній галузі. Від 15 травня до 4 червня громадяни України могли подорожувати до Туреччини без довідок про негативний ПЛР-тест.

Нагадаємо, для в'їзду в Хорватію іноземцям необхідно буде пред'явити негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, зроблений не більше, ніж за 72 години до перетину кордону. Раніше влада вимагала, щоб він був зроблений протягом 48 годин. Також пропуском послужить сертифікат про вакцинацію.