Компанія Blue Origin здійснила другий пілотований політ у космос

Фото з відкритих джерел

У космос полетіли четверо осіб, серед яких 90-річний актор Вільям Шатнер

Компанія Blue Origin американського мільярдера Джеффа Безоса в середу виконала другий суборбітальний туристичний політ, відправивши в космос чотирьох осіб, зокрема актора Вільяма Шатнера, відомого за фільмами і серіалами з франшизи "Зоряний шлях". Трансляція велася на сайті компанії та на YouTube-каналі, інформує УНН.

90-річний Шатнер став найстарішою людиною, яка коли-небудь побувала в космосі.

Запуск повністю автономного космічного корабля New Shepard відбувся о 9:30 ранку на стартовому майданчику Blue Origin, розташованому неподалік від міста Ван-Хорн на заході Техасу.

Разом з Шатнером в 11-хвилинну подорож вирушили колишній інженер NASA Кріс Бошуайзен, підприємець в області клінічних досліджень Глен де Вріс і віце-президент і інженер Blue Origin Одрі Пауерс.

За словами Blue Origin, астронавти близько трьох-чотирьох хвилин проведуть у невагомості. Космічний корабель вирушив до міжнародно визнаного кордону космосу, відомого як лінія Кармана і розташованого приблизно в 100 км над Землею. Капсула повернулася на землю на парашутах.

Зазначимо, політ спочатку був запланований на вівторок, але його перенесли на середу через вітер.

Новини за темою: NASA призупинило роботу зі SpaceX через позов Blue Origin

Нагадаємо, Blue Origin представила членів екіпажу нового туристичного польоту в космос. Ними стали Кріс Бошвізен і Ґлен де Вріс - колишній інженер NASA й віце-президент із медико-біологічних наук і охорони здоров'я. Також у космос мав відправитися актор Вільям Шатнер, який зіграв головну роль в серіалі "Зоряний шлях".

У липні американський мільярдер Джефф Безос здійснив політ у космос на кораблі New Shepard компанії Blue Origin та повернувся на Землю. Його політ тривав 11 хвилин.