Колишнього президента ПАР засудили до 15 місяців ув’язнення за неповагу до суду

Джейкоб Зума. Фото: dw.com

Екс-глава держави відкидає звинувачення

Конституційний суд Південно-Африканської Республіки призначив 15 місяців в'язниці екс-президенту країни Джейкобу Зумі за прояв неповаги до суду. Про це повідомляє France 24.

Зазначається, що колишній очільник держави отримав покарання за відмову прийти на допит щодо його ймовірної причетності до корупції під час перебування на посту президента.

При цьому суддя, що виносила рішення, заявила: "Якщо люди будуть безкарно самі вирішувати, яким наказам підкорятися, то конституція не вартуватиме паперу, на якому вона написана". Також вона додала: "Жодна людина не стоїть вище за закон".

Своєю чергою, Зума звинувачення не визнає та називає їх наклепом. Із 2018 року проти нього відкрили 16 кримінальних проваджень за 783 випадками корупційних злочинів.

Новини за темою: ПАР хоче повернути виробнику 1 млн доз вакцини AstraZeneca

Нагадаємо, в Конституційному суді України перебуває на розгляді справа про офіційне тлумачення частини 1 статті 105 Конституції щодо можливість притягнення президента Володимира Зеленського до адміністративної відповідальності. Торік він відвідав одне з місцевих кафе, де випив кави, хоча прийом відвідувачів був заборонений.