Новини » Світ Читать эту новость на русском

ХАМАС спростував свою причетність до погроз підірвати літак Ryanair

Літак авіакомпанії Ryanair. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У ХАМАС заявили, що не вдаються до таких методів

Палестинський рух ХАМАС офіційно спростував свою причетність до погроз підірвати примусово посаджений в Мінську літак Ryanair, який слідував з Афін до Вільнюса і на борту якого перебував засновник Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Про це в понеділок, 24 травня, заявив офіційний представник ХАМАСу Фаузі Бархум, передає "Кореспондент" з посиланням на Reuters.

"Ми не вдаємося до цих методів, до яких вдаються сумнівні організації, які прагнуть демонізувати ХАМАС і перешкодити світовим симпатіям до нашого палестинському народу і його законного опору", - сказав представник ХАМАСу.

Раніше в цей день директор департаменту з авіації Міністерства транспорту і комунікацій Білорусі Артем Сікорський заявив, що на електронну пошту мінського аеропорту нібито надійшло повідомлення від імені солдатів палестинського угруповання ХАМАС про мінування літака.

"Ми, солдати ХАМАС, вимагаємо, щоб Ізраїль припинив вогонь в секторі Газа. Ми вимагаємо, щоб Європейський союз відмовився від підтримки Ізраїлю в цій війні. Відомо, що учасники Delfi Economic Forum повертаються додому рейсом 4978. У цей літак закладена бомба. Якщо ви не виконаєте наші вимоги, бомба вибухне 23 травня над Вільнюсом", - цитують журналісти повідомлення, яке нібито надійшло в аеропорт Мінська.

Нагадаємо, директор Департаменту з авіації Міністерства транспорту і комунікації Білорусі Артем Сікорський заявив, що повідомлення про нібито мінування літака Rayanair прийшло від бойовиків ХАМАС. 

Як повідомлялось, в аеропорту Мінська затримали колишнього головного редактора телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича. У NEXTA переконані, що Протасевичу в Білорусі загрожує смертна кара. 

У зв'язку з цим, Литва стала першою країною в ЄС, що заборонила всі авіарейси, які проходять через Білорусь.