Новини » Світ Читать эту новость на русском

Канцлером Німеччини стане 63-річний соціал-демократ Олаф Шольц

Наразі він займає пост віце-канцлера і міністра фінансів Німеччини

Олаф Шольц

DW

Лідер Соціал-демократичної партії Німеччини 63-річний Олаф Шольц змінить Ангелу Меркель на посту федерального канцлера Німеччини. Про це з посиланням на Bloomberg повідомляють Vesti.

Відзначається, що три партії, які пройшли в Бундестаг, домовилися про створення правлячої коаліції. Угода буде представлена в середу, 24 листопада.

За підсумками виборів у Бундестаг соціал-демократи посіли перше місце, випередивши християнських демократів, з якими вони зараз формують уряд. До складу нової коаліції разом з СДПН увійдуть "зелені" і Вільна демократична партія.

Вибори в Бундестаг пройшли наприкінці вересня. Блок християнських демократів, до якого належить діюча канцлер Ангела Меркель, втратив 48 місць у парламенті, соціал-демократи отримали на 53 крісла більше, ніж було у них до виборів.

Повноваження Меркель офіційно вже припинилися, але вона продовжує виконувати свої обов'язки до того, як буде сформовано новий уряд. Зараз Олаф Шольц займає пост віце-канцлера і міністра фінансів Німеччини. 

Нагадаємо, вибори в Німеччині відбулися 26 вересня. Ангела Меркель, яка обіймала посаду канцлера 16 років, після формування нового Кабміну піде з політики. Відтак Німеччину представлятимуть інші політичні фігури. Які партії пройшли в Бундестаг і що результати виборів означають для України, читайте в нашому матеріалі.