Ізраїль планує збудувати понад 3 000 будинків на західному березі Йордану

Euronews

Після зміни уряду Ізраїль вперше вирішив розширювати поселення

Ізраїльська влада затвердила план будівництва понад трьох тисяч нових житлових будинків на Західному березі річки Йордан. Про це повідомляє Euronews, передає "Суспільне".

Після зміни уряду Ізраїль вперше вирішив розширювати поселення. Раніше прем'єр-міністр Нафталі Беннет вже заявляв, що країна має "історичні права" на Західний берег, Східний Єрусалим та Голанські висоти. 

Проти продовження будівництва на спірних територіях, окрім Палестини, виступають США та ЄС. На їхню думку, такі дії загострюють напруженість у регіоні. Після заяви ізраїльського уряду Німеччина та ще 11 країн Євросоюзу закликали Ізраїль "негайно скасувати" ці плани.

"Ми закликаємо обидві сторони розвивати кроки, зроблені останніми місяцями, задля покращення співпраці та зменшення напруженості", — йдеться у спільній заяві міністерств закордонних справ ФРН, Бельгії, Данії, Фінляндії, Франції, Ірландії, Італії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Іспанії та Швеції, передає DW.

У 2016 році ООН вже ухвалювала резолюцію, вимагаючи від уряду Ізраїлю припинити будівництво нових поселень, однак це не змінило ситуацію.

Усього на захоплених у 1967 році спірних територіях наразі проживають близько 600 тисяч ізраїльтян у 200 поселеннях.

Новини за темою: Більше не зобов'язані подавати запит на звільнення від ПЛР-тесту: Ізраїль змінив правила для туристів

Нагадаємо, Україна та Ізраїль можуть розширити зони вільної торгівлі на сферу послуг.