Ізраїль і ЄС домовилися про взаємне визнання COVID-паспортів

Цифровий зелений сертифікат Фото з відкритих джерел

Взаємне визнання вакцинованим мандрівникам з Ізраїлю відвідувати громадські місця в країнах ЄС

Ізраїль і ЄС домовилися про взаємне визнання документів про вакцинацію проти коронавірусу або перенесеної інфекції. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на місцеві джерела.

В рамках угоди про взаємне визнання COVID-паспортів створена загальна технологічна платформа, яка дозволить спростити обмін інформацією. Допрацювати деталі і технічні моменти сторони домовилися на початку жовтня.

Крім країн ЄС, Угода дозволить щепленим від коронавірусу ізраїльтянам отримати доступ до "зеленого сертифікату" і в інших державах, які будуть підключені до платформи. На даний момент мова йде про Туреччину, Марокко і ряді інших країн.

Взаємне визнання COVID-паспортів дозволить вакцинованим мандрівникам з Ізраїлю відвідувати громадські місця в країнах ЄС. При цьому кожна європейська держава може на свій розсуд вводити додаткові обмеження, такі як обов'язковий карантин або необхідність надати негативний результат тесту на коронавірус.

Новини за темою: В Італії розширили вимогу COVID-сертифіката

Раніше стало відомо, що Великобританія планує відмовитися від схеми обов'язкових COVID-паспортів. Про це заявив прем'єр-міністр Борис Джонсон.