Новини » Світ Читать эту новость на русском

Іран затримав у Перській затоці танкер під прапором Південної Кореї

Танкер Hankuk Chemi Associated Press

У відповідь Південна Корея відправила військовий корабель у бік Перської затоки

Підрозділи іранського Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) затримали у Перській затоці танкер Hankuk Chemi під прапором Південної Кореї, що плив з Саудівської Аравії. Про це повідомляє DW

Згідно з повідомленням, підставою для затримання танкера, що перевозив етанол, стало забруднення води Перської затоки. Судно конвоювали до порту Бендер-Аббас.

МЗС Ірану заявило, що дії іранської берегової охорони не мають політичного підґрунтя, а причини затримки судна технічні.

"Турбуватися через забруднення своїх (територіальних, - ред.) вод та діяти через це в рамках міжнародних приписів - нормальна й легітимна річ для будь-якої держави", - розповів речник МЗС Ірану Саїд Хатібсадех.

За даними представників КВІР, прокуратура порту Бендер-Аббас вживатиме юридичних кроків щодо танкера.

Новини за темою: Іран виплатить сім'ям загиблих у катастрофі "МАУ" по 150 тисяч доларів

Як зазначається, МЗС Південної Кореї також підтвердило факт затримання судна в водах Перської затоки. Тепер Сеул спільно з посольством Південної Кореї у Ірані вживають всі заходи з метою звільнення судна. Південнокорейські дипломати закликали іранську владу негайно звільнити танкер.

Відомо, що на борту судна перебувало 20 членів екіпажу, з них лише п'ятеро - громадяни Південної Кореї, всі інші - це громадяни Індонезії, М'янми та В'єтнаму.

Окрім цього, Південна Корея відправила військовий корабель у бік Перської затоки як відповідь на дії Ірану. Судно супроводжуватиме загін спецпризначенців, котрі спеціалізуються на боротьбі з піратами.

Новини за темою: Зеленський посмертно надав звання Героїв України членам екіпажу літака "МАУ", збитого Іраном

Нагадаємо, раніше влада Ірану офіційно сповістила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про намір збагачувати уран до 20%, що є порушенням міжнародної ядерної угоди.