Іран не визнає рішення суду Канади, який назвав збиття рейсу МАУ тероризмом

Уламки літака "МАУ"

REUTERS

У Тегерані заявили, що канадський суд не має юрисдикції над справою

Міністерство закордонних справ Ірану відмовилося визнавати рішення вищого суду Онтаріо, який назвав збиття рейсу МАУ в небі над Тегераном актом тероризму. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Речник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде заявив, що канадський суд не має юрисдикції над справою, тому не може ухвалювати відповідні рішення. "Всі знають, що канадський суд не має юрисдикції над цією авіакатастрофою… (Рішення, - ред.) не базується на свідченнях очевидців".

Нагадаємо, суд Канади визнав, що збиття літака "Міжнародних авіаліній України" поблизу Тегерана Іранською революційною гвардією було навмисним терористичним актом. У своєму рішенні суддя спирався на думки двох експертів, один із яких дійшов висновку, що Революційна гвардія "знала, що рейс PS 752 був цивільним літаком, і цілеспрямовано збив його з метою знищення".

Новини за темою: Іран навмисно приховував причину катастрофи літака МАУ

Раніше Державна авіаційна служба України подала зауваження до фінального звіту Ірану про катастрофу літака МАУ в небі над Тегераном. Українська сторона сподівалася на справедливе розслідування.