Новини » Світ Читать эту новость на русском

ІноЗМІ: Зеленський і команда отримали всю повноту влади і продовжують зачистку опозиції

Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський і його команда продовжують зачистку опозиції в країні. Про це повідомляє видання "Эхо Молдовы".

"В Україні Зеленський і його команда отримали всю повноту влади. Вони почали зачистку політичного простору країни, включаючи заборону неугодних партій, санкції проти опозиційних політиків і закриття опозиційних ЗМІ. Йдеться про лідера "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука і канали "112 Україна", ZIK і NewsОne. Зачистка проходила з мовчазної згоди Європейського Союзу і при повному схваленні США. І вона триває", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Проте вже через годину після початку мовлення телеканал "Перший Незалежний" незаконно відключили під тиском влади. За минулі чотири місяці понад 38 тисяч світових ЗМІ опублікували статті про незаконне переслідування опозиції в Україні.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За кілька місяців світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

У звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "Огляд ситуації у сфері прав людини в Україні" зазначено, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Тараса Козака, а також закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам в області прав людини.