Новини » Світ Читать эту новость на русском

Індія виплатить за кожного загиблого від COVID-19 майже по 680 доларів

фото з відкритих джерел

Розмір компенсації буде більшим, ніж суми, які виплачуються центром і державою у межах різноманітних схем допомоги

Верховний суд Індії затвердив рішення уряду виплатити 50 тисяч рупій (близько 674 долари) компенсації за кожного загиблого через COVID-19. Про це пише "Суспільне" з посиланням на ВВС.

Як повідомляється, постанова Верховного суду про компенсацію винесена за клопотанням юристів відповідно до індійських законів про ліквідацію наслідків стихійних лих.

При цьому суддя Шах, який розглядав справу, заявив, що компенсація присуджуватиметься найближчим родичам померлого у разі підтвердження, що причиною смерті став COVID-19. За словами судді, розмір компенсації буде більшим, ніж суми, які виплачуються центром і державою у межах різноманітних схем допомоги.

Суд додав, що компенсація повинна бути виплачена протягом 30 днів після подачі заяви сім'єю померлого. Передбачається, що гроші на виплату компенсацій мають забезпечити штати Індії. При цьому щонайменше вже два штати – Керала і Раджастан – заявили, що компенсаційні виплати створять тиск на їхні бюджети, і що кошти повинен надати федеральний уряд.

У червні подавачі петиції звернулися до суду із проханням про виплату компенсації родинам жертв COVID-19. При цьому закон, ухвалений у 2005 році, передбачає, що сім'ям людей, які загинули в результаті стихійного лиха, повинна бути виплачена грошова допомога в розмірі 400 тисяч рупій.

Станом на початок жовтня 2021 року в Індії офіційно зареєстровано понад 447 тисяч смертей від COVID-19. Однак експерти вважають, що через пандемію могли загинути до 10 разів більше людей.

У квітні 2021-го лікарні Індії не справлялися з напливом хворих, а тіла померлих спалювали прямо на вулицях. На той момент Індія була одним з найбільших виробників вакцини, втім щеплення там отримали менше ніж 2% людей. 15 квітня Індія оновила рекорд за новини випадками коронавірусу. Тоді виявили 200 тисяч випадків COVID-19 за добу. 20 квітня Індія вирішила вакцинувати все доросле населення через поширення COVID-19.

Новини за темою: Індія випередила США за кількістю щеплень

Нагадаємо, Індія почне виробництво нового препарату для лікування коронавірусу.