У США група експертів рекомендувала застосування вакцини Pfizer серед дітей віком від 5 до 11 років

Попри те, що діти переносять хворобу у легкій формі, у них є більший ризик розвитку ускладнень після COVID-19

Вакцинація освітян в Україні триває фото з відкритих джерел

У США група незалежних експертів рекомендувала Управлінню з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) дозволити використання COVID-вакцини Pfizer для дітей 5-11 років. Про це повідомляє Reuters.

Попри те, що діти переносять хворобу у легкій формі, у них більший ризик розвитку ускладнень після COVID-19, зазначають експерти. Через стрімке поширення штаму коронавірусу "Дельта" кількість інфікувань серед дітей значно зросла. Дані Американської академії педіатрії показують, що понад 500 дітей у США померли від COVID-19.

Новини за темою: "Найважчий пацієнт": Під Львовом підліток уже 12 днів перебуває в реанімації з рідкісним ускладненням після COVID-19

"Використання цієї вакцини зможе запобігти госпіталізації дітей у реанімацію, довгостроковим ускладненням після COVID-19, а також не допустить випадків смерті серед дітей", - сказала експерт з педіатричних вакцин Аманда Кон.

Якщо FDA дозволить щеплення дітей від 5 років, наступного тижня збереться консультативна група Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC), щоб дати рекомендації щодо введення вакцини. 

Нагадаємо, в Україні від початку пандемії коронавірус виявили у 152 790 дітей. Водночас від COVID-19 померли 42 дитини.