Новини » Світ Читать эту новость на русском

Громадянина КНДР вперше в історії видали США

Громадянина Північної Кореї вперше в історії екстрадували США Фото з відкритих джерел

55-річного Муна Чол Мана звинувачують у відмиванні грошей через фінансову систему США

Громадянина Північної Кореї вперше в історії екстрадували в Сполучені Штати Америки. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції США. 

Зокрема, 55-річного Муна Чол Мана звинувачують у відмиванні грошей через фінансову систему США в рамках схеми з постачання предметів розкоші в КНДР.

"В обвинувальному висновку стверджується, що Мун обманював банки і відмивав гроші, намагаючись уникнути санкцій проти розповсюдження ядерної зброї, накладених на Північну Корею Сполученими Штатами і ООН", - заявив помічник генпрокурора Джон К. Демерс з відділу національної безпеки Міністерства юстиції.

Зазначається, що в період з квітня 2013 року по листопад 2018 року Мун з кількома особами змовилися з метою таємного і шахрайського доступу до фінансової системи США.

Новини за темою: "США - головний ворог КНДР": Кім Чен Ин попередив про намір розширювати ядерний потенціал

У Мінюсті уточнили, що Мун був затриманий в чужій країні, проте не уточнюється, у якій саме, з моменту його арешту місцевою владою 14 травня 2019 року. А сьогодні чоловік вперше з'явився у федеральний суд округу Колумбія.

"Ми раді, що Мун був екстрадований і постане перед судом за злочини. Прокуратура США завжди буде готова захистити фінансову систему нашої країни та переслідувати тих, хто порушує наші закони, незалежно від того, де вони можуть ховатися", - заявив виконуючий обов'язки прокурора США по округу Колумбія Ченнінг Д. Філліпс.

Нагадаємо, нещодавно Європейське поліцейське відомство (Європол) затримало 10 хакерів, яких підозрюють у заволодінні 100 мільйонів доларів криптовалюти.