Новини » Світ Читать эту новость на русском

Греція посилює охорону кордону через навалу мігрантів з Афганістану

фото з відкритих джерел

Додаткові 250 офіцерів приєднаються до 1500 прикордонників упродовж кількох найближчих місяців

Греція посилить охорону на турецькому кордоні, побоюючись зростання потоку нелегальної міграції, пов'язаної з кризою в Афганістані, а також чекає від ЄС більш жорсткої позиції в цій сфері. Про це повідомляє Ekathimerini, передає "Укрінформ".

Так, додаткові 250 офіцерів приєднаються до 1500 прикордонників упродовж кількох найближчих місяців. Близько 800 додаткових співробітників прикордонної служби також будуть найняті для роботи в аеропортах і регіонах, близьких до греко-турецького кордону.

Це збільшення частково спричинене перемогою талібів в Афганістані.

Як відомо, за останні 2 роки Греція посилила міграційну політику, розширила стіну вздовж сухопутного кордону з Туреччиною та встановила високотехнологічну мережу спостереження.

В понеділок у парламенті міністр з питань міграції Греції Нотіс Мітарачі повідомив, що все більше "прифронтових" країн ЄС вимагають від Єврокомісії більш жорстких заходів щодо стримування міграції.

Як відомо, Польща та Литва намагаються впоратися з надзвичайно великою кількістю мігрантів з Іраку та Афганістану, які прибувають до їх кордону з Білоруссю. Вони звинувачують уряд Білорусі у заохоченні міграції.

Греція, Польща та Литва увійшли до числа 12 країн, які минулого тижня надіслали листа до Комісії із закликом до розширення заходів ЄС проти незаконної міграції.

Новини за темою: Греція посилила карантинні обмеження для туристів

Нагадаємо, Греція ще з літа цього року почала зміцнювати кордони, побоюючись напливу мігрантів з Афганістану. Так, будівництво 27-кілометрового паркану в Евросі завершено, також встановлено та введено в експлуатацію автоматизовану систему нагляду за кордоном. Система включає 11 нових камер і радарів і має можливість бачити до 15 кілометрів на території Туреччини та передавати зображення до оперативних центрів поліції Греції вздовж кордону.