Голод загрожує понад 10 млн дітей у чотирьох країнах, - ЮНІСЕФ

Фото з відкритих джерел

У цих країнах наразі спостерігається продовольча криза

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) стурбований станом здоров'я і благополуччя понад 10 млн дітей, які, за прогнозами, вже в наступному році будуть страждати від гострого недоїдання. Про це повідомляє пресслужба ООН

Згідно з повідомленням, голод загрожує дітям в Демократичній Республіці Конго, Нігерії, Судані та Ємені. Саме ці країни зараз переживають важку гуманітарну кризу через відсутність продовольства і пандемію.

За прогнозами експертів, у 2021 році в Демократичній Республіці Конго від гострого недоїдання будуть страждати приблизно 3,3 млн дітей у віці до п'яти років. 

На північному сході Нігерії в майбутньому році гостре недоїдання стане проблемою для понад 800 тис. дітей, багатьом з яких загрожує ризик голодної смерті. На північному заході країни ситуація з харчуванням ще гірше: в провінції Кеббі рівень хронічного недоїдання становить 66%; в провінції Сокото від хронічного виснаження страждають близько 18% дітей.

Щодо Південного Судану, то тут очікується, що у 2021 році майже 7,3 млн осіб - близько 60% населення - будуть відчувати нестачу продовольства. 1,4 млн суданських дітей будуть страждати від гострого недоїдання - це найвищий показник з 2013 року.

Зростання масштабів гострого недоїдання серед дітей пояснюється триваючим збройним конфліктом, обмеженим доступом до медичних послуг, відсутністю водопостачання, санітарії та гігієни.

У Ємені від гострого недоїдання страждають понад два мільйони дітей у віці до п'яти років, і очікується, що це число буде рости. У 133 районах на півдні країни, де проживає 1,4 млн дітей, в період з січня по жовтень 2020 року кількість дітей, які страждають від гострого недоїдання, збільшилася майже на 10%.

Нагадаємо, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) попереджає, що "тривалий вплив" пандемії COVID-19 на освіту, харчування та загальний добробут дітей може спричинити появу "втраченого покоління".