Google заявила про атаку "російськомовних" хакерів на блогерів YouTube

Фото з відкритих джерел

Зловмисники використовували фішингові повідомлення

Американська компанія Google запобігла атаці "російськомовних" хакерів на понад 4 тисячі YouTube-блогерів. Про це йдеться в блозі Google.

Зазначається, що зловмисники з кінця 2019 року застосовували шкідливу програму для отримання доступу до cookie-файлів і паролів. Хакери займалися розсилкою листів, які імітували повідомлення від реально існуючих організацій. Блогери отримували "пропозиції" про можливу співпрацю, проте після переходу на фішингові посилання віддавали доступ до своїх акаунтів на YouTube.

Потім зловмисники продавали YouTube-канали на закритих форумах або використовували їх для махінацій із криптовалютою. Середня вартість акаунту становила до 4 тисяч доларів.

Загалом Google заблокувала 1,6 млн фішингових повідомлень у Gmail і відновила 99% постраждалих акаунтів. Крім того, компанія звернулася до Федерального бюро розслідувань США.

Новини за темою: Російські хакери здійснили кібератаку на сайт ВМС України

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ з'явилася інформація, що російські хакери, які стояли за успішним зламом федеральних агентств США в 2020 році, в останні місяці намагалися проникнути в американські і європейські урядові мережі. Група зламала безліч урядових організацій, організацій, що займаються політичними і зовнішньополітичними питаннями.