Новини » Світ Читать эту новость на русском

Естонія з 1 липня скасує режим НС у сфері охорони здоров'я

Фото з відкритих джерел

Замість нього діятиме ризик надзвичайної ситуації

З 1 липня в Естонії припиняє діяти надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров'я, замість якої діятиме ризик надзвичайної ситуації. Про це повідомляє ERR.

У зв'язку з цим з 1 липня готовність закладів охорони здоров'я знижується з другого до першого рівня. Зміни в першу чергу торкнуться організації роботи швидкої допомоги, стаціонарного лікування лікарями-фахівцями та медичної допомоги загального профілю, які тепер зможуть відновити свої резерви і повернутися до звичайної роботи.

При цьому в департаменті підкреслили, що в Естонії як і раніше зберігається ризик епідемії та надзвичайної ситуації в охороні здоров'я, у зв'язку з чим продовжать діяти пов'язані з таким ризиком обмеження.

У лікарнях буде скорочено число ліжок, виділених для прийому хворих з коронавірусом, але вони повинні бути готові їх відновити в разі необхідності.

"По суті, перший рівень ризику означає підготовку до нової хвилі заражень, яку, хотілося б сподіватися, вдасться запобігти спільними зусиллями", - пояснив Ланно.

Надзвичайна ситуація в охороні здоров'я в Естонії була введена, коли в лікарнях було 60 пацієнтів з COVID-19. За положенням на 28 червня, госпіталізації з цією інфекцією потребували 34 людини. На піку епідемії число госпіталізованих досягало 700 осіб. В цілому через лікарні з коронавірусом пройшли 7745 осіб, померли 1255.

За останніми даними, коефіцієнт поширення коронавірусу (R) в Естонії становить 0,67, а кумулятивна захворюваність - 33,6 випадки за 14 днів на 100 000 жителів.

В Естонії можливі три рівні небезпечної ситуації в охороні здоров'я: ризик кризи, криза і масштабна криза.

Раніше повідомлялося, що з 1 липня уряд Швеції перейде до чергового ослаблення карантинних обмежень в країні.