Новини » Світ Читать эту новость на русском

Екологи планують через суд зупинити видобуток нафти в Арктиці

Видобуток нафти в Арктиці Фото з відкритих джерел

Буріння в умовах кліматичної кризи порушує основні права людини

Екологи мають намір зупинити видобуток нафти в Арктиці. Наразі вони готують позов до Європейського суду з прав людини. Про це повідомляє Bloomberg.

Судовий позов планують подати дві організації і шестеро приватних осіб. За словами екологів, буріння нафти в умовах кліматичної кризи порушує основні права людини. 

Зазначається, що активісти програли суд у Норвегії. Тепер вони мають намір звернутися до ЄСПЛ. 

Новини за темою: В акваторії Чорного моря стався розлив нафтопродуктів. Названо причину

Рішення продовжити протистояння на європейському рівні прийнято на тлі успіхів екологічних організацій в Нідерландах. Зокрема, екологам вдалося домогтися поступок від нафтової компанії Royal Dutch Shell, а також звіту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Останній вказав на важливість зупинки робіт на нових родовищах.

"Біблією для нафтової індустрії і підтримують її організацій були звіти МЕА. Зараз МЕА ясно сказала, що ми повинні зробити, щоб виконати цілі Паризької угоди: перестати шукати нову нафту", - заявив глава норвезького підрозділу Greenpeace Фроде Плейм (Frode Pleym).

Нагадаємо, напередодні ціни на нафту підвищилися до максимуму за останні два роки. Однією з причин цього стали покращенні прогнози щодо попиту на пальне у зв'язку зі зняттям обмежень на поїздки.